0
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 800 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Thomas Ferletta Thomas Ferletta 07, Karlskoga 2:10.04 | 07 | Karlskoga FIF | 2:10.04 | = | ||||
2 | Fredrik Nybäck Fredrik Nybäck 70, Spårvägen 2:11.42 | 70 | Spårvägens FK | 2:11.42 | = | ||||
3 | Pär Johansson Pär Johansson 74, Örebro AIK 2:13.04 | 74 | Örebro AIK | 2:13.04 | = | ||||
4 | Rodney Hundermark Rodney Hundermark 69, Nora 2:13.70 | 69 | IFK Nora | 2:13.70 | = | ||||
5 | Elias Zika Elias Zika 81, Start 2:16.05 | 81 | IF Start | 2:16.05 | = | ||||
6 | Håkan Eriksson Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK 2:18.73 | 61 | Malungs SoFK | 2:18.73 | = | ||||
7 | Svante Jorstig Svante Jorstig 08, KFUM Örebro 2:22.17 | 08 | KFUM Örebro | 2:22.17 | = | ||||
Final B | |||||||||
1 | Henrik Hellborg Henrik Hellborg 76, Örebro AIK 2:35.75 | 76 | Örebro AIK | 2:35.75 | = | ||||
2 | Peter Ström Peter Ström 70, Kumla 2:36.53 | 70 | Kumla SF | 2:36.53 | = | ||||
3 | Wera Falk Wera Falk 06, KFUM Örebro 2:39.08 | 06 | KFUM Örebro | 2:39.08 | = | K 1 | |||
4 | Anna Ferletta Anna Ferletta 05, Karlskoga 2:39.83 | 05 | Karlskoga FIF | 2:39.83 | = | K 2 | |||
5 | Marie Dasler Marie Dasler 68, Start 2:41.41 | 68 | IF Start | 2:41.41 | = | K 3 | |||
6 | Rebecka Albinsson Rebecka Albinsson 09, Karlskoga 2:42.85 | 09 | Karlskoga FIF | 2:42.85 | = | K 4 | |||
Final C | |||||||||
1 | Olle Saxe Olle Saxe 09, Karlskoga 2:57.06 | 09 | Karlskoga FIF | 2:57.06 | = | ||||
2 | Emil Larsson Emil Larsson 13, KFUM Örebro 2:57.32 | 13 | KFUM Örebro | 2:57.32 | = | ||||
3 | Rebecca Strid Rebecca Strid 13, KFUM Örebro 2:58.04 | 13 | KFUM Örebro | 2:58.04 | =PB | K 1 | |||
4 | Alice Luthman Alice Luthman 11, Stocksäter 2:58.94 | 11 | Stocksäters IF | 2:58.94 | =PB | K 2 | |||
5 | Filippa Ehrling Filippa Ehrling 12, Stocksäter 3:09.16 | 12 | Stocksäters IF | 3:09.16 | = | K 3 | |||
6 | Kalle Larsson Kalle Larsson 15, KFUM Örebro 3:11.76 | 15 | KFUM Örebro | 3:11.76 | = | ||||
M 3000 m Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Gabriel Laine Gabriel Laine 09, Karlskoga 10:19.50 | 09 | Karlskoga FIF | 10:19.50 | = | ||||
2 | Linus Bodin Liliegren 10:35.87 | 08 | 10:35.87 | = | |||||
M 2 miles Inne Final A Final | Inne | ||||||||
1 | Karl Dannestam Karl Dannestam 80, Björnstorp 10:17.03 | 80 | Björnstorps IF | 10:17.03 | = NR40 | ||||
2 | Henrik Nord Henrik Nord 73, Ystad 10:32.30 | 73 | Ystads IF | 10:32.30 | = NR50 | ||||
3 | Elias Zika Elias Zika 81, Start 10:55.29 | 81 | IF Start | 10:55.29 | = | ||||
4 | Håkan Eriksson Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK 10:59.49 | 61 | Malungs SoFK | 10:59.49 | = NR60 | ||||
5 | Anders Montén Anders Montén 83, Start 11:09.82 | 83 | IF Start | 11:09.82 | = | ||||
6 | Albin Wallgren Albin Wallgren 07, Åsbro 12:26.15 | 07 | Åsbro GoIF | 12:26.15 | = | ||||
Final B | |||||||||
1 | Rodney Hundermark Rodney Hundermark 69, Nora 11:34.14 | 69 | IFK Nora | 11:34.14 | = NR55 | ||||
2 | Emma Reinhed Liljeqvist Emma Reinhed Liljeqvist 92, Start 11:37.57 | 92 | IF Start | 11:37.57 | = | K 1 | |||
3 | Mikael Hansson Mikael Hansson 63, Start 12:06.09 | 63 | IF Start | 12:06.09 | = | ||||
4 | Henrik Hellborg Henrik Hellborg 76, Örebro AIK 12:10.81 | 76 | Örebro AIK | 12:10.81 | = NR45 | ||||
5 | Marie Dasler Marie Dasler 68, Start 12:14.73 | 68 | IF Start | 12:14.73 | = NR55 | K 2 | |||
6 | Mattias Folkesson Mattias Folkesson 72, Örebro AIK 12:27.15 | 72 | Örebro AIK | 12:27.15 | = | ||||
7 | Jesper Melin Jesper Melin 96, Garphyttan 12:40.41 | 96 | Garphyttans IF | 12:40.41 | = | ||||
8 | Maria Nagle Maria Nagle 76, Start 12:58.68 | 76 | IF Start | 12:58.68 | = NR45 | K 3 | |||
9 | Ester Skoglund Ester Skoglund 07, Östansjö SK 12:59.58 | 07 | Östansjö SK | 12:59.58 | = | K 4 | |||
10 | Roger Sköldqvist Roger Sköldqvist 65, Start 13:09.76 | 65 | IF Start | 13:09.76 | = | ||||
11 | Rihards Darzins Rihards Darzins 86, Almby 13:20.04 | 86 | Almby IK | 13:20.04 | = | ||||
Oskar Granberg Oskar Granberg 13, KFUM Örebro DNF | 13 | KFUM Örebro | DNF | = | |||||
Final C | |||||||||
1 | Tuwa Montén Tuwa Montén 11, Start 14:26.48 | 11 | IF Start | 14:26.48 | = | K 1 | |||
2 | Idun Heidenreich Hjärtsjö Idun Heidenreich Hjärtsjö 11, Stocksäter 14:44.88 | 11 | Stocksäters IF | 14:44.88 | = | K 2 | |||
3 | Lars Karlsson Lars Karlsson 64, Östansjö SK 14:45.45 | 64 | Östansjö SK | 14:45.45 | = | ||||
4 | Edith Janegren Edith Janegren 12, Tisaren 15:25.92 | 12 | OK Tisaren | 15:25.92 | = | K 3 | |||
5 | Rose-Marie Enmalm Rose-Marie Enmalm 54, Start 15:36.29 | 54 | IF Start | 15:36.29 | = | K 4 | |||
6 | Olle Janegren Olle Janegren 14, Tisaren 16:34.30 | 14 | OK Tisaren | 16:34.30 | = | ||||
7 | Unna Fleischmann Unna Fleischmann 11, Stocksäter 17:26.36 | 11 | Stocksäters IF | 17:26.36 | = | K 5 |